SIEGMUND 16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Ástand
Nýtt
Staðsetning
Ahaus Þýskaland
Klemmuborð SIEGMUND 16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
more Images
YouTube video
Upplýsingar um vélina
Heiti vélar:
Klemmuborð
Framleiðandi:
SIEGMUND
Gerð:
16, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Ástand:
nýtt
Verð og staðsetning
Staðsetning:
Ahaus Þýskaland
Hringdu
Tilboðsupplýsingar
Auglýsingarauðkenni:
A19923000
Tilvísunarnúmer:
Uppfærsla:
síðast þann 05.09.2025
Lýsing
table length 2400 mm
table width 1200 mm
table height (lateral area) 100 mm
weight 499 kg
SIEGMUND authorized dealer - all items available!
Product description
- Through hardened tool steel X8.7 + plasma nitriding
- Material thickness approx. 11.5 - 13 mm
- Sidewall made of high quality steel S355J2 + N + plasma nitriding
- Hole Ø 16 mm
- Holes surface 50x50 mm grid
- Rounded corners, edges and holes
- Height of side wall 100 mm
- Drill holes in the side wall in a diagonal grid
- Including scaling on the surface
- Construction reinforced by ribs
- Grid lines enable precise structures.
The welding tables are provided with a scale as standard.
Plasma nitrided version:
- Protection against rust / scratches / weld spatter adhesion
- more corrosion-resistant / higher load capacity
Godpfx Aiexaab Eo Esbl
Equipment:
- 16 hole pattern / dimensions 2400 x 1200 x 100 mm